Кошмарен дебют за Гросо начело на Бреша (видео)

Отборът на Торино разгроми Бреша с 4:0 като гост в ранния мач от днешната програма на 12-ия кръг на Серия “А”. Това беше дебют за Фабио Гросо начело на новака в италианския елит.

“Биковете” поведоха в резултата след успешно изпълнена дузпа на Андреа Белоти в 17-ата минута, свирена за игра с ръка на Андреа Кистана. Малко по-късно топката срещна ръката на Алеш Матею в собственото му наказателно поле, което означаваше жълт картон за него и втора дузпа в полза на гостите. Така в 26-ата минута Белоти отново се разписа от бялата точка, за да удвои преднината на своя тим. В 41-ата Матею остави Бреша с 10 човека на терена, след като си изкара втори жълт и червен картон за фаул срещу Белоти. В 75-ата резервата Алекс Беренгер покачи на 3:0, а пет минути по-късно той се пребори за топката със Стефано Сабели, напредна и с точен удар оформи крайното 4:0 в полза на своя отбор.

Така Торино се изкачи на 11-ата позиция в класирането с 14 точки, докато Бреша е на предпоследното 19-о място с едва 7 пункта.