Краснодар за втори път удари Трабзонспор (видео)

Краснодар остава в борбата за класиране за директните елиминации в Лига Европа. Руският тим победи с 3:1 Трабзонспор и събра 6 точки, колкото има и вторият в група "С" Хетафе. Лидер с 10 точки е Базел, а Трабзонспор остана на дъното с едва 1 точка.

Домакините решиха нещата в своя полза още до почивката. Първо Серкан Асан си вкара автогол след удар на Мануел Фернандеш в 27-ата минута, а малко по-късно португалецът отново се оказа в прегръдките на съотборниците си. 3:0 направи резервата Иван Игнатиев, а в самия край Антъни Нуакаеме върна един гол.

След като стартира с две загуби, Краснодар спечели в Трабзон с 2:0, а днес постигна успех срещу турския тим и на своя стадион. "Биковете" направиха отлично първо полувреме, в което създадоха много голови положения. Резултата беше открит след подаване на Кристофер Олсон към Мануел Фернандеш и негов силен удар, който се отклони от крака на Асан и заблуди вратаря Абдурахим Дорсун.

Второто попадение беше истинска наслада за окото. Ари подаде с пета на Магомед-Шапи Сулейманов, който насочи топката към непокрития Фернандеш. Португалецът само продължи пътя на кълбото с пета и то спря в мрежата.

След почивката Краснодар нямаше никакви проблеми да удържи преднината си. В третата минута на добавеното време Игнатиев беше оставен на далечната греда и спокойно вкара за 3:0, а в ответната атака Нуакаеме реализира почетното попадение за Трабзонспор.

В следващия кръг Краснодар, който записа първа домакинска победа в ЛЕ от 6 мача, ще приеме Базел, а Трабзонспор ще е домакин на Хетафе.