Краснодар повали Трабзонспор и отново е в играта

Отборът на Краснодар сложи край на серията си от 4 поредни загуби в евротурнирите. Руският тим отпадна в плейофа на Шампионската лига от Олимпиакос, а след това записа поражения от Базел и Хетафе в група "С" на Лига Европа, но днес се наложи с 2:0 при визитата си на Трабзонспор и запази шансове да продължи напред.

Резултата на стадион "Шенол Гюнеш" откри Маркус Берг в 49-та минута, а в края на двубоя се разписа и Тони Вилена. Поражението остави Трабзонспор на дъното в групата. Турският състав има само 1 точка и ще трябва на всяка цена да гони победа в Краснодар на 7 ноември, ако иска да продължи да се надява да завърши на едно от първите две места.

В доста от прдишните мачове късметът не беше на страната на Краснодар, въпреки че отборът играеше добре. Днес обаче "биковете" трябва да благодарят на вратаря си Матвей Сафонов и на футболистите на Трабзонспор, които направиха много пропуски.

Краснодар можеше да поведе още в 9-ата минута, но младата звезда Магомед-Шапи Сулейманов нацели гредата. В 23-ата Сафонов изби коварен шут на Филип Новак, а после се справи и с изстрели на Хосе Соса и Юсуф Сари.

Малко след почивката Берг се оказа на точното място след атака по десния фланг и даде аванс на гостите. Първият удар на шведа беше избит с ръка на голлинията от Жоао Перейра, но при добавката топката спря в мрежата. Трабзонспор имаше много възможности да изравни, но ги пропиля, а в последните секунди Ари изведе Вилена и холандецът сложи точка на спора.

Водач в групата е Базел със 7 точки, следван от Хетафе (6 т.), Краснодар (3 т.) и Трабзонспор (1 т.).