Роналдо върна Ювентус на върха в Серия А (видео)

Шампионът Ювентус се върна на върха в Серия А след трудна победа у дома с 2:1 над Дженоа в двубой от междинния 10-и кръг на Серия А. В герой за торинци за пореден път се превърна Кристиано Роналдо, който изработи и реализира дузпа в добавеното време на мача. И двата отбора доиграха мача с по 10 души, след като набързо през втората част бяха изгонени Касата от Дженоа Рабио от Ювентус. Аванс на Ювентус даде капитанът Леонардо Бонучи в 35-ата минута, а след грешка в отбраната на Ювентус Дженоа върна равенството в 41-ата чрез Куаме. Двубоят вървеше към своя край, когато Роналдо взе нещата в свои ръце и донесе победата на "Старата госпожа". Така Ювентус събра 26 точки и измести от върха Интер, който остана втори в 25.

В състава на “бианконерите” се завърна мегазвездата Кристиано Роналдо, който пропусна гостуването на Лече в събота (1:1). Извън сметките на треньора Маурицио Сари обаче останаха Гонсало Игуаин и Миралем Пянич, които са с контузии след последния кръг. Дългосрочно аут пък са Джорджо Киелини и Марио Манджукич. Домакините излязоха с четвъртия си екип.
Ювентус стартира много силно и стигна до първата си възможност в 5-ата минута, когато Пауло Дибала беше фаулиран пред наказателното поле. Ударът към вратата обаче не се получи. Торинци атакува неспирно, а с пропуски пред вратата се отличиха Бернадески и Пауло Дибала, който отправи много хубав удар, а за Дженоа възможност да отбележи имаше Пинамонти. След около половин час игра и Кристиано Роналдо напомни за себе си, след като овладя на скорост една топка пред наказателното поле, напредна и стреля ниско, но вратарят Раду спаси.
Така се стигна до 35-ата минута, когато резултатът беше открит. След изпълнение на ъглов удар вратарят на Дженоа не успя да се пласира добре и беше изпреварен от Леонардо Бонучи, който с глава насочи топката в мрежата. Ювентус беше близо до втори гол след индивидуален пробив на Пауло Дибала, който стреля коварно по диагонал, но Раду спаси.
В 41-ата минута Дженоа изравни след груба грешка на отбраната на Ювентус при изнасянето на топката, след като пас на Алекс Сандро беше пресечен. Тя попадна в краката на Кристиян Куаме, който от идеална позиция фронтално на вратата успя да я прати в опразнената от излезлия напред Буфон врата.
Малко след подновяването на играта Дженоа остана с човек по-малко, след като Касата получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена срещу Дибала.
Гостите заиграха по-мобилизирано в следващите минути и дори владееха инициативата за кратко. В 60-ата минута Роналдо подаде към Дибала на границата на наказателното, аржентинецът пусна топката към Кедира, който обаче закъсня. В 65-ата Дибала стреля от наказателното поле,  след като получи топката от Бентанкур, но ударът му беше отразен от Раду. В 73-ата минута се стигна до две ситуации пред вратата на Дженоа. Първо Раду извади топката малко преди да пресече голлинията с пълния си обем, а след това и оналдо отправи удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата от малък ъгъл.

Торинци продължиха да търсят победно попадение, а удари към вратата на Дженоа отправиха Роналдо и Бернадески, който малко по-късно беше заменен, а в игра се появи Дъглас Коста. Пет минути преди края Дженоа организира обещаваща атака, но отбраната на Ювентус се справи. Малко по-късно и домакините останаха с човек по-малко, след като от играта беше изваден Рабио за втори жълт картон.

Добавеното време беше изключително наситено откъм събития. Първо гол на Кристиано Роналдо беше отменен след консултация с ВАР заради засада. Само минута по-късно португалецът беше повален в наказателното поле от резервата Санабрия и беше отсъдена дузпа. С изпълнението се нагърби сам Роналдо, който стреля силно ниско по тревата и макар Раду да хвана ъгъла, беше безпомощен да спре топката.

Ювентус - Дженоа 2:1
1:0 - Бонучи (35)
1:1 - Куаме (41)
2:1 - Роналдо (90-дузпа)

Ювентус: Буфон, Куадрадо, Бонучи, Ругани, Алекс Сандро, Кедира (61-Рабио), Бентанкур, Матюиди (61-Рамзи), Бернадески (79-Коста), Дибала, Роналдо.

Дженоа: Раду, Джилионе, Ромеро, Сапата, Анкерсен, Шьоне, Касата, Агудело (84-Радованович), Пандев (68-Гумус), Куаме (81-Санабриа), Пинамонти.