Евертън и Лестър продължават на 1/4-финалите

Голове на Мейсън Холгейт и Ричарлисон сле почивката донесоха на Евертън победа с 2:0 срещу Уотфорд и класираха "карамелите" за 1/4-финалите на "Карабао Къп". Домакините доминираха през целия мач, а на два пъти гредите спасиха "стършелите" след удари на Алекс Иуоби и Люка Дин.

Марко Силва беше поставен под напрежение след последните неубeдителни резултати на Евертън. Срещу бившия си клуб той направи пет промени в състава, а получилите шанс да се докажат не го разочароаха. Холгейт отбеляза дебютния си гол за тима в 72-ата минута, след като се възползва от центриране на Тио Уолкот. В добавеното време Ричарлисон довърши отбора, от който премина в Евертън.
Лестър нямаше проблеми при гостуването си на Бъртън Албиън и спечели с 3:1. Келечи Ихеаначо откри резултата в 7-ата минута, а в средата на полувремето Юри Тилеманс удвои. Домакините, които през миналия сезон сензационно стигнаха до полуфиналите в турнира, върнаха един гол чрез Лиъм Бойс (52'), но Джеймс Мадисън (89') реши всичко в полза на "лисиците".

Напред продължават още Колчестър след победа с 3:1 като гост на Кроули, както и Оксфорд, който елиминира Съндърланд след дузпи.