Евертън отново се провали (видео)

Евертън допусна четвърта загуба в последните си пет шампионатни срещи, след като допусна обрат в края и падна с 2:3 при гостуването на Брайтън. “Карамелите” поведоха с 2:1 в 74-ата минута след попадение на влезлият секунди по-рано Калвърт-Люин. До края обаче последва дузпа за домакините, реализирана от Мопе, и автогол на Люка Дин в самия край на двубоя. През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение, като Грос откри резултата, а автогол на Уебстър го направи 1:1.

Тимът на Марко Силва е на 16-о място в класирането, на две точки над зоната на изпадащите, докато Брайтън се изкачи до 12-а позиция.

Загубата увеличи напрежението върху мениджъра на Евертън, който пое глътка въздух преди седмица, когато тимът му победи Уест Хам. Нещата обаче придобиха различен оттенък под проливния дъжд на южното крайбрежие.

Силва бе направил една промяна за пътуването до Брайтън. Мейсън Холгейт замени контузения Йери Мина, като записа първи мач като титуляр във Висшата лига от 13 месеца. В първата част двубоят бе равностоен. Паскал Грос изведе "чайките" напред с мощен удар от фаул, но няколко минути по-късно автогол на Уебстън възстанови равенството. Голът вдъхнови гостите, които рано загубиха Бернар поради контузия.

Алекс Иуоби на два пъти пропусна да се разпише. Резервата Калвърт-Люин обаче го направи веднага след влизането си в игра и Евертън вече си мислеше за първи успех като гост. Десет минути преди края съдията отсъди дузпа, след като разглежда ситуция в наказателното поле с ВАР. Брайтън изравни след точен удар на Мопе. Последните минути и двата отбора търсеха гола, но в заключителните секунди Дин заби топката в собствената си мрежа. “Карамелите” нямат победа в Брайтън от 36 години.

БРАЙТЪН - ЕВЕРТЪН 3:2