Арсенал пропиля ранен аванс (видео)

Кристъл Палас стигна до равенство при гостуването си на Арсенал, въпреки че губеше с 0:2 още в деветата минута. Срещата завърши 2:2, след като тимът на Рой Ходжсън показа характер и върна два гола. Сократис и Давид Луис се разписаха в началото, когато домакините доминираха. Миливойевич намали от дузпа в 32-ата минута, а малко след почивката Джордан Аю изравни. Към края попадение на Сократис бе отменено, като останаха съмнения колко правилно бе това решение.

Така Палас продължава с отличното си представяне, като заема шесто мястов класирането и изостава само на точка от Арсенал.

Срещата започна вихрено, като в деветата минута Арсенал се оказа с преднина от два гола след два ъглови удара. След поредица от грешки в защитата на гостите топката стигна до Сократис и той откри резултата в седмата минута. Ситуацията се повтори малко по-късно, като този път Давид Луис успя да завърши за 2:0. Така Кристъл Палас, който не бе допускал гол от статично положение от началото на сезона, допусна два в рамките на две минути.

В тези минути "артилеристите" имаха сериозно преимущество и Лаказет можеше да увеличи аванса на домакините. Обамеянг също пропусна да се разпише. Постепенно Арсенал намали темпото, а съперникът им поизравни играта. След половин час игра Чембърс събори Заха в наказателното поле. Първоначално съдията показа жълт картон на играча на Палас, но след разглеждане на ситуацията с ВАР той отмени картона и посочи бялата точка. Капитанът на гостите Лука Миливойевич не сбърка от дузпата и намали на 2:1.

След почивката тимът на Емери продължи да демонстрира колко е нестабилен в защита. В 52-ата минута Давид Луис проспа центриране на Макартър, топката стигна до Джордан Аю, който с глава я насочи към мрежата и гостите изравниха. Попадението изнерви Арсенал, а феновете на тима изпратиха с освирквания Гранит Джака, който бе сменен.

Домакините търсеха гола, но не създаваха опасности пред вратата на Уейн Хенеси. Все пак играчите на Емери си помислиха, че са стигнали до така чакания гол в 82-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле Сократис прати топката в мрежата. След като отпразнуваха гола, футболистите на Арсенал видяха как съдията получава информация от ВАР съдиите и отменя попадението. Голът не бе зачетен заради нарушение на Чембърс. До края на срещата “артилеристите” не успяха да стигнат до победата и трябваше да се задоволят с една точка.

АРСЕНАЛ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 2:2
1:0 - Сократис (7)
2:0 - Луис (9)
2:1 - Миливойевич (32-д)