Никола Пепе носи радост на Арсенал в Лига Европа (видео)

24-годишният френски нападател Никола Пепе стана герой за Арсенал при победата с 3:2 над португалския Витория Гимараеш в двубой от група F на надпреварата. Привлеченият през лятото от Лил футболист влезе като резерва и донесе пълния обрат за своя тим, който на два пъти изоставаше в резултата срещу бойкия тим от Гимараеш, който търсеше задължителен успех, за да запази шансове в надпреварата. С победата Арсенал събра девет точки и води уверено, докато Витория с 0 е на дъното.
Лондончани отново не бяха убедителни, но постигнаха своето. Гостите откриха в 9-ата минута, когато се разписа юношата на Тотнъм Маркъс Едуардс. Александре Лаказет пропусна да изравни, а натискът на домакините се засили. Гостите се прибраха и започнаха да дебнат на контраатака. Все пак "артилеристите" стигнаха до изравняване в 29-ата минута, когато бразилецът Мартинели засече топката в мрежата на Витория с глава след центриране на Тиърни.
View this post on Instagram

PEPE. IS. HERE.

A post shared by Arsenal Official (@arsenal) on Oct 24, 2019 at 2:21pm PDT

Радостта на домакините обаче бе кратка и продължи броени минути. В 36-ата минута Дейвидсън отне от Мейтланд-Найлс, напредна и стреля. Топката се отби в гредата, но при добавката Бруно Дуарте вкара за 2:1.
След почивката Арсенал атакуваше, но така и не стигаше до гол. Така се стигна до 80-ата минута, когато влезлият в игра на мястото на Лаказет пет минути преди това Пепе изравни с удар директно от пряк свободен удар. Португалците реагираха като ужилени потърсиха победно попадение, но вместо това допуснаха трети гол в собствената си врата и негов автор отново стана младият французин. В добавеното време Никола Пепе се разписа с ново отлично изпълнение на пряк свободен удар и вече има три гола на сметката си с екипа на Арсенал.