Брайтън с нов домакински успех

Брайтън стигна до трета поредна домакинска победа в първенството, след като надделя с 2:0 над Норич. "Чайките" бяха по-добрият отбор и с попадения на Тросар и Дъфи след почивката стигнаха до заслужен успех.

Тимът на Даниел Фарке е на другия полюс след петата си загуба в последните шест шампионатни срещи. Гостите бяха близо до откриване на резултата през първото полувреме, когато Щиперман удари гредата, но от този момент до края на мача Брайтън доминираше. Тросар откри резултата в 68-ата минута с удар отблизо, а шест минути преди края Дъфи сложи край на интригата.

Успехът изкачи Брайтън в топ 10, като тимът вече е девети. “Канарчетата” си остават в зоната на изпадащите с актив от седем точки.

БРАЙТЪН - НОРИЧ 2:0
1:0 - Тросар (68)
2:0 - Дъфи (84)