Удинезе постигна очаквания резултат

Удинезе не изневери на себе си и постигна нова минимална победа с 1:0 - този път над Торино. Така след осем изиграни срещи в Серия “А” отборът е реализирал само 4 гола, но пък за сметка на това е спечелил 10 точки. Това е трети успех, като всичките са у дома и с този резултат. С тази победа “черно-белите” се изкачиха до десета позиция, изравнявайки се по точки с днешния си съперник.

До днес “фриуланите” бяха с най-слабото нападение с едва три гола, а сега се изравниха по този показател с последния в класирането Сампдория.

Тимът на Удинезе се представи според очакванията, но не беше и кой знае колко затруднен от Торино - особено през първото полувреме. Още в 3-ата минута Кен Сема удари греда, а при добавката Стефано Окака Чука пропусна. Три минути преди почивката обаче Окака Чука беше точен с глава за 1:0.

“Биковете” бяха близо до изравняването веднага след подновяването на играта за втората част, но изстрел на Андреа Белоти не попадна в целта.

Гостите се разиграха и стигнаха до някаки положения едва към края на мача, но не стигнаха до гол.