Парма обърна Удинезе на “Дачия Арена”

Парма записа първата си победа за сезона в Серия “А” по впечатляващ начин. “Дуковете” направиха обрат и победиха Удинезе с 3:1 в гостуването си на “Дачия Арена” от 2-ия кръг. “Зебрите” поведоха чрез Кевин Лазаня (17), но гостите обърнаха нещата в своя полза чрез Жервиньо (43), Рикардо Галиоло (59) и Роберто Инглезе (75).

Началото на мача не предвещаваше такъв развой. В 17-ата минута Кевин Лазаня получи на крилото, надбяга прекия си пазач и със силен шут прати топката във вратата за 1:0.

В 43-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Деян Кулушевски изведе Жервиньо в коридор и той с изстрел през краката на вратаря вкара за 1:1.

През втората част Парма направи и пълен обрат. В 59-ата минута Кулушевски центрира в наказателното поле и Галиоло с плонж с глава изведе гостите напред.

В 75-ата минута “Дуковете” подпечатаха победата си с трето попадение. Жервиньо напредна до аутлинията и върна за Роберто Инглезе, който отблизо засече във вратата за крайното 1:3.

Така Парма взе първи три точки за сезона. В следващия кръг тимът приема Каляри. Удинезе пък допусна първата си загуба. “Зебрите” гостуват на Интер в 3-ия кръг.