Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Волфсбург не се огъна и срещу РБ (Лайпциг) (видео)

Волфсбург продължава единствен да бъде без поражение в Бундеслигата и след осмия кръг. Днес “вълците” се пребориха за 1:1 при визитата си на участника в Шампионската лига РБ (Лайпциг). Тимо Вернер вкара за домакините в 54-ата минута, но осем преди края голмайсторът на Волфсбург Ваут Вегхорст беше точен.

Победа щеше да изкачи всеки един от двата отбора на върха преди останалите срещи. Сега те остават в топ 4, след като Фрайбург и Байерн (Мюнхен) не съумяха да стигнат до трите точки в своите двубои.

Лайпциг беше по-силният отбор преди почивката, но стигна до попадение малко след подновяването на играта за втората част. В 54-ата минута Вернер спечели топката в центъра на защитата на съперника и благодарение на скоростта си излезе сам срещу вратаря и реализира.

След това Волфсбург заигра по-добре и упражни натиск, довел до точния изстрел на Вегхорст в 82-ата.

През идната седмица и на двата тима им предстоят мачове в евротурнирите. В сряда Разенбалшпорт приема Зенит в ШЛ, а в четвъртък “вълците” гостуват на Гент в Лига Европа.