Фортуна и Волфсбург поделиха точките (видео)

Отборите на Фортуна (Дюселдорф) и Волфсбург не излъчиха победител в мача помежду си от 4-ия кръг на Бундеслигата. Срещата на "Меркур Шпил-Арена" завърши 1:1. Домакините поведоха с попадение на Нико Гиселман (16), но Ваут Вегхорст (29) изравни.

И двата гола в мача паднаха през първото полувреме. В 16-ата минута Оливер Финк се освободи на аутлинията и отправи центриране, което стигна до Гиселман, който със силен диагонален удар отбеляза за 1:0.

В 29-ата минута обаче Волфсбург възстанови равенството. Йосип Брекало направи страхотен пробив отдясно и върна за Вегхорст, който от движение засече топката в мрежата за 1:1.

Този резултат се запази и до края на мача, като двата тима поделиха по една точка. Така Волфсбург вече има 8 точки и се намира на 2-ото място в класирането. Фортуна пък е с 4 точки на 11-ото място в таблицата.