Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Край! Изключителната серия на Ливърпул приключи след тежка загуба от Уотфорд (видео)

Серията на Ливърпул от 18 поредни победи и 44 последователни мача без загуба в Премиър лийг приключи! Мърсисайдци бяха разбити с 0:3 от отбора на Уотфорд, който преди този кръг бе на предпоследно място в класирането. Два гола на Исмаила Сар (54', 60') и един на Трой Дийни (72') донесоха заслужения успех на "стършелите" на "Викъридж Роуд". Ливърпул изигра най-слабия си мач от дълго време и допусна първо поражение от началото на януари 2019-а, когато отстъпи с 1:2 на Манчестър Сити. Като изключим един удар в гредата на Адам Лалана, мърсисайдци не създадоха почти нищо интересно в предни позиции, а в защита също действаха необичайно разконцентрирано. Така "червените" не успяха да подобрят рекорда на Манчестър Сити за най-много поредни победи във Висшата лига. Двата отбора остават с 18 последователни успеха.
За първи път от март 2019 Ливърпул пък не успява да се разпише в мач от Висшата лига.

Юрген Клоп бе направил две промени в сравнение със състава, който започна при победата с 3:2 над Уест Хам в понеделник. Джо Гомес пропусна двубоя като предпазна мярка заради лека травма. Вместо него в центъра на отбраната влезе Деян Ловрен. Алекс Окслейд-Чембърлейн започна вместо Наби Кейта, който бе извън групата.

Исмаила Сар и Кико Фемения стартирааха за Уотфорд за сметка на Крейг Доусън и Роберто Перейра.

Мърсисайдци изиграха необичайно слабо за стандартите си първо полувреме. "Червените" не успяха да създадат голово положение, нито да отправят точен удар до почивката. Двете най-интересни ситуации бяха пред вратата на гостите. Изстрел на Деулофеу в 11-ата минута премина на сантиметри над напречната греда. В добавеното време Уотфорд бе още по-близо до гола. Алисон излезе, за да пресече едно подаване към Дийни, но не го направи добре, което даде шанс на нападателя да стреля. Този път стражът на гостите изби. Дийни опита добавка, но Ван Дайк догони топката и изчисти.

Лошата новина за домакините бе, че Деулофеу получи тежка контузия в коляното след единоборство с Ван Дайк в 32-рата минута. Бившият играч на Барселона бе изнесен на носилка, като на негово място се появи Роберто Перейра.

Второто полувреме също започна с голово положение пред вратата на Ливърпул. Ислаила Сар се озова зад отбраната на мърсисайдци и веднага стреля от границата на наказателното поле, но Алисон се намеси много добре и изби.

В 52-рата минута Анди Робъртсън отправи първия точен удар за мърсисайдци. Левият бек стреля в близкия ъгъл, но Фостър изби.
Две минути след това Уотфорд вече водеше в резултата, след като отбраната на "червените" не успя да се справи с един тъч, изпълнен от Масина. Топката стигна до Дукуре, който напредна до аутлинията, откъдето успя да върне към Исмаила Сар. Последният изпревари Робъртсън и откри резултата. Ван Дайк също не се представи добре в тази ситуация, тъй като не попречи и не пресече центрирането на Дукуре.
В 60-ата минута Сар вкара втори гол. Хюз успя да задържи топката около тъчлинията, след което Дийни изведе с прекрасен пас по земя сенегалеца, който с елегантен прехвърлящ удар направи 2:0. Шест минути след това страхотен изстрел на Лалана с левия крак срещна гредата.
В 72-рата минута Александър-Арнолд върна лошо към Алисон, Сар пресече и асистира на Дийни, който окончателно сложи точка на спора в този двубой - 3:0. Девет минути преди края Сар пропусна възможността да оформи своя хеттрик.
Ливърпул остава на върха със 79 точки, докато с този успех Уотфорд се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 17-а позиция.