ЦСКА-София със сензационна загуба, феновете скандират "Оставка!" (видео+галерия)

ЦСКА-София допусна малко очаквано поражение с 1:2 като гост на Царско село в мач от 23-ия кръг на efbet Лига, който се проведе на стадиона в Бистрица, и пропусна да се изкачи на второто място в класирането преди утрешния двубой на Левски срещу Славия. Домакините откриха още в 6-ата минута чрез Андерсон Кордейро, Стефано Белтраме (20) изравни, а Бахамбула осигури успеха на Царско село с ефектно попадение от воле в 40-ата минута.

76 Царско село - ЦСКА-София

Победата на символичните домакини бе напълно заслужена, а след срещата феновете на червените поискаха оставки заради слабата игра на тима. Те изразиха недоволството си и чрез мятане на снежни топки и бутилки срещу треньора Милош Крушчич, а сериозни ругатни отнесоха и футболистите.

От своя страна пък Царско село бе с група от само 15 футболисти за тази среща при позволени 18.

Въпреки това домакините влязоха бойко в мача и откриха резултата още в 6-ата минута. Това стори Андерсон Кордейро, който се възползва от разбъркване пред наказателното поле на символичните гости и след шут по земя от 18 метра вкара за 1:0.

Червените можеха да изравнят в 10-ата минута, когато Соу стреля опасно, Пласид изби, топката се насочи към мрежата на домакините, но в крайна сметка спря малко пред голлинията и защитник я изчисти в корнер.

В 16-ата минута Царско село осъществи много добра триходова комбинация, която за малко не завърши с второ попадение, но Бусато се хвърли самоотвержено и буквално взе топката от главата на играч от домакините, който почти сигурно щеше да отбележи с удар от три-четири метра.

ЦСКА-София успя да изравни в 20-ата минута. Джеси надбяга Даскалов по дясното крило и пусна по земя към Стефано Белтраме. Италианецът стреля от два метра, Пласид спаси, но топката рикошира в лицето на халфа и влезе в мрежата на гостите за 1:1.

Последваха два удара на Бахамбула и Ната от 21-22 метра, които излязоха в аут. Същото стори и Рубен Пинто в 33-ата минута.

В 40-ата минута Джеси проби отдясно и върна добре от аутлинията към Соу, таранът овладя и отправи диагонален изстрел, който излезе покрай дясната греда. Секунди по-късно Царско село вкара втори гол. Домакините разиграха добре отляво, последва центриране, централният защитник в този мач Жеферсон изчисти, но Бахамбула със страхотен шут от воле извън пеналта вкара в долния десен ъгъл на Бусато за 2:1.

През второто ролувреме ЦСКА-София заигра още по-слабо и Царско село без проблем спираше червените атаки още в зародиш. За подобряване на представянето не помогнаха и смените на Милош Крушчич, който след час игра извади Малинов и Белтраме, а на техните места се появиха най-новото попълнение - Анита, и Томи Юрич. В началото на втората част пък Евандро замени Рафаел Енрике.

Първото реално голово положение за второто полувреме дойде чак в 85-ата минута, но то бе пред вратата на червените. Андерсон Кордейро надбяга Жеферсон, излезе отдясно сам срещу Бусато, копна топката над него, но я изпрати покрай лявата греда. Само 120 секунди по-късно Бусато изби топовен шут на Бахамбула от 24 метра.

В 90-ата минута и ЦСКА-София създаде нещо по-интересно пред вратата на домакините. Юрич намери резервата Евандро, който шутира от 10 метра, но в ръцете на Пласид. В даденото от рефера 4-минутно положение Соу можеше да изравни, но се засуети твърде много пред границата на наказателното поле и Лопез със самоотвержен шпагат блокира удара на нападателя.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА-СОФИЯ 2:1