Марица без проблеми срещу Левски

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) записа 9-ата си поредна победа във всички турнири и от началото на годината са непобедени в НВЛ-жени (6 поредни успеха) и Шампионската лига (3 поредни победи). Маричанки се справи с Левски с 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) в среща от 11-ия кръг в НВЛ-жени, играна в зала "Люлин". С актив от 48 точки и 48:0 гейма, момичетата на Иван Петков са убедителни лидери във временното класиране. Левски остава на второто място с 11 победи и 3 загуби.

Левски започна по-добре в първия гейм на срещата и поведе със 7:4, пловдивчанки изравниха резултата при 8:8, след това направиха аванса си доста сериозен при 19:10 и затвориха гейма с 25:20 след грешка при посрещане на домакините. Вторият гейм Марица направи разлика до техническото прекъсване при 12:9. Серията продължи и след прекъсването до 17:9. След успешна атака на Кремена Каменова геймът беше затворен с 25:15. В третата част Марица направи сериозен аванс още в самото начало – 9:2. Стигна се до 14:8. След пусната топка от Кремена Каменова мачът приключи след 25:20.

Емилия Димитрова стана най-полезна за шампионките от Марица с 13 точки за победата. Следват Александра Миланова и Кремена Каменова, които завършиха с еднакъв актив от по 9 точки. Най-резултатна за Левски стана Кристиана Петрова със 14 точки.

Следващата среща на Марица ще бъде на 27 февруари (четвъртък) от 16,00 часа отново срещу Левски. Мачът е от третия допълнителен турнир в НВЛ-жени, който ще се проведе в зала "Младост" в Димитровград.