100 години ски спорт в България

Норвегия защити титлата си в индивидуалната смесена щафета, България завърши на 25-о място

Норвегия защити титлата си в индивидуалната смесена щафета на световното първенство по биатлон в италианския зимен център Антхолц.

Марте Олсбу Рьозеланд и Йоханес Тингнес Бьо използваха шест допълнителни патрона и изминаха трасето за 34:19.9 минути.

Двамата спечелиха и златните медали с класическата смесена щафета в първия ден на шампионата в Антхолц.

Индивидуалната смесена щафета се провежда за втори път в историята на световните първенства.

На второ място на 17.6 секунди завършиха германците Франциска Пройс и Ерик Лесер с пет допълнителни патрона, а бронзовите медали завоюваха Анаис Бескон и Емилиан Жаклен (Франция) с пасив от 29.8 секунди и с четири допълнителни патрона.

Първите шест щафети не направиха наказателна обиколка.

В топ шест са още щафетите на Швеция, Швейцария и Австрия.

Българският тим в състав Мария Здравкова и Антон Синапов завърши на 25-о място с 11 допълнителни патрона и без назателна обиколка. Българите бяха затворени с обиколка след третия пост.

В състезанието взеха участие общо 30 щафети.

В петък предстои почивен ден на шампионата, а в събота са щафетите при жените и мъжете.

крайно класиране в индивидуалната смесена щафета на световното първенство по биатлон:

1. Норвегия (Йоханес Тингнес Бьо, Марте Олсбу Рьозеланд) - 34:19.9 минути (0 наказателни обиколки, 6 допълнителни патрона)

2. Германия (Франциска Пройс, Ерик Лесер) - на 17.6 секунди (0+5)

3. Франция (Анаис Бескон, Емилиан Жаклен) - на 29.8 секунди (0+4)