Фуркад спечели спринта в Оберхоф, Анев завърши на 33-и, а Владимир Илиев е 37-и

Петкратният олимпийски шампион Мартен Фуркад (Франция) спечели спринта на 10 км от Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф. 31-годишният Фуркад, който е и 11-кратен световен шампион, повали всичките 10 мишени и измина трасето за 25:27.5 минути. Така той записа втора победа за сезона и 74-а в кариерата си.

Носителят на Световната купа и лидер в генералното класиране за сезона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) пропуска стартовете в Оберхоф, тъй като в близките дни се очаква съпругата му да роди първото им дете.

Втори на 25.5 секунди финишира друг французин Емилиан Жаклен (Франция), а трети се нареди представителят на домакините Йоханес Кюн с изоставане от 33 секунди. Двамата пропуснаха по една мишена.

Норвежецът Тарей Бьо, направи една грешка във втората си стрелба, но не влезе в задължителната наказателна обиколка. Малко по-късно той осъзна грешката си и се върна, за да направи наказателния рунд. Така Бьо завърши на едва 24-а позиция, на 1:54.8 минута след победителя.

Красимир Анев зае най-предно класиране от българските състезатели в днешния старт. Той допусна само един пропуск във втората си стрелба и с пасив от 2:10.6 минути се нареди на 33-о място. Владимир Илиев е 37-и на 2:20.3 минути с четири грешки. Той стартира с осми номер, но още на първата стрелба пропусна три от петте мишени. Димитър Герджиков стреля без грешка, но остана 49-и с изоставане от 2:38.8 минути, а Антин Синапов е 83-и с четири пропуснати мишени и на 3:44.7 минути след победителя.

В генералното класиране за Световната купа след осем старта за сезона води Йоханес Тингес Бьо с 374 точки, пред Тарей Бьо с 330 и Мартен Фуркад с 327 точки. Владимир Илиев е 25-и със 106 точки, а Красимир Анев - 45-и с 34 точки. Надпреварата в Оберхоф продължава с щафетите за мъже и жени в събота.

крайно класиране в спринта на 10 км за мъже от Световната купа по биатлон в Оберхоф (Германия):
1. Мартен Фуркад (Франция) - 25.27,2 минути (0+0 грешки в стрелбата)
2. Емилиан Жаклен (Франция) - на 25,5 секунди (0+1)