Българският защитник Любомир Гуцев дебютира по най-добрия начин в първенството на Косово, след като още в първия си мач донесе победата на новия си отбор Фламуртари (Прищина). “Червено-черните” от косовската столица спечелиха с 4:3 срещу Трепча'89, а Любо Гуцев се разписа в 78-ата минута, оформяйки крайния резултат. Срещата беше много важна за отбора на Фламуртари, тъй като посрещнаха директен съперник за излизане от 9-ото място.

След центриране от корнер, топката направи няколко рикошета и попадна в българина. Гуцев я пое с левия крак и с мощен изстрел с десния не остави никакви шансове на вратаря, забивайки кълбото под гредата.

Тимът на Фламуртари тръгна по-добре в мача и поведе с 3:1, но в началото на втората част гостите от Трепча'89 изравниха за 3:3. Развръзката настъпи 12 минути преди края, а роденият в Гоце Делчев бранител получи една от най-високите оценки в тима си- 7,5, каквато имат още двама негови съотборници.

С победата Фламуртари има вече 22 точки, но остава на 9-о място. Гостите от Трепча'89 са точно пред тях с 23. Последните два отбора в крайното класиране (11 и 12) изпадат директно. 9-ият и 10-ият играят плейофи за запазване на местата си, тъй като елитната дивизия в бившата югорепублика ще бъде съкратена на 10 тима от новия сезон.