ФК Прищина прегази Арда в Турция (видео + снимки)

Отборът на Арда (Кърджали) допусна много тежко поражение в първата си проверка в Турция. Играчите на Стамен Белчев загубиха с 0:5 от ФК Прищина. Попаденията за тима от Косово реализираха Янузи (11, 42), Вития (58) и Джон (66, 81).

Тимът от Кърджали изигра много слаб мач, в който допусна изключително много грешки в защита, които бяха наказани от Прищина.

Проверката започна отлично за ФК Прищина. Още в 11-ата минута тимът стигна до първия гол в срещата. В негов автор се превърна Янузи, който вкара кълбото от близка дистанция.

Две минути по-късно Ахмети получи шанс да стреля от точката на дузпата, но опитът му не намери целта. В 25-ата минута играчите на Прищина направиха страхотна комбинация, която завърши с мощен удар на Коренича, но кълбото не намери очертанията на вратата.

В 40-ата минута гредата спаси Иван Караджов, но две минути по-късно Янузи вкара своя втори гол в срещата, след като завърши отлично проведена атака.
В 58-ата минута резервата Ермао Вития вкара трети гол в мрежата на Арда. Атакуващият футболист получи добро подаване, след което с мощен шут не остави шанс на Николай Банков.

В 66-ата минута Джон наказа за четвърти път Арда. Крилото с лекота матира вратаря на българския състав.

В 72-ата минута Пламен Крумов опита да се разпише от пряк свободен удар, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 81-ата минута Ото Джон матира Банков за пети път. Стрелецът се разписа, след като засече центриране от десния фланг.

Най-чистото положение за Арда се откри в 90-ата минута, когато Ахмед Осман засече с глава центриране на втора греда, но стражът на Прищина се намеси добре. Това бе и последната интересна ситуация в проверката.

АРДА - ПРИЩИНА 0:5

0:1 Янузи (11)
0:2 Янузи (42)
0:3 Вития (58)