Царско село изпусна Беласица Струмица

Отборът на Царско село пропусна да победи Беласица Струмица от Северна Македония в последната си контролна среща преди подновяването на шампионата. На Националната футболна база в Бояна двата отбора завършиха при резултат 2:2.

Отборът на Царско село бе пълен господар на терена през първото полувреме, когато поведе с 2:0, а и пропусна още няколко чисти голови положения включително и дузпа. Гостите от Струмица успяха да стигнат до равенството през втората част, когато Никола Спасов направи някои промени в състава си.
Още в 5-ата минута Георги Минчев отбеляза първото попадение в срещата. Дилан Бахамбула даде извеждащ пас към Румен Гьонов, който центрира успоредно на голлинията и Минчев засече в мрежата за 1:0. Малко по-късно Бахамбула стреля опасно от фаул, но топката мина покрай десния стълб на вратата на северномакедонците.

>В 23-ата минута резултатът стана 2:0. Минчев бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да потърси сам завършване на атаката подаде към Андерсон Кордейро, който вкара втория гол в срещата.

В 31-ата минута резултатът можеше да стане класически, но Уесли Ната пропусна дузпа. Минчев влезе в наказателното поле и бе съборен от вратаря на гостите. Шутът на Ната от бялата точка бе отразен от Димитър Георгиев. Бразилецът опита добавка, но Георгиев спаси и това положение.

Малко преди края на полувремето новото попълнение Един Бахтич имаше възможност да вкара трети гол, но прати топката в аут. 3 минути след това положение Уесли Ната стреля силно извън наказателното поле, но топката се удари в гредата.

През втората част Беласица успя да намали след точно изпълнена дузпа от Александър Милвшев. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Румен Гьонов в наказателното поле.

В 54-ата минута Един Бахтич стреля опасно от фаул и за малко да изненада вратаря на гостите, но топката излезе в аут.

В 58-ата минута гостите от Струмица изравниха чрез Давид Калпачки, който пусна топката покрай Мартин Димитров.

До края на срещата Царско село имаше няколко добри голови ситуации чрез Андерсон Кордейро, Маренго и Ндонгала, но така и не успя да стигне до победен гол.

Дебют за отбора направи новото попълнение Един Бахтич, който изигра пълни 90 минути. Лоша контузия получи Мирослав Будинов, който напусна терена едва 9 минути, след като се появи в игра на почивката.

Поради контузии в игра не се включиха защитниците Густаво Карбониери и Шарлестон, както и Антон Карачанаков и Антонио Георгиев.

Трима футболисти карат проби в Царско село – централният защитник Ламине Ба, полузащитникът Либан Абдулахи и познатия от престоя си в Ботев Пловдив Дудет Ндонгала. Тяхното бъдеще ще стане ясно до дни.

ЦАРСКО СЕЛО – БЕЛАСИЦА СТРУМИЦА 2:2
1:0 Минчев (5), 2:0 Кордейро (23), 2:1 Милвшев (47-дузпа), 2:2 Калпачки (58)