Вердер изхвърли Борусия (Дортмунд) за Купата, Холанд с нов гол

Отборът на Вердер (Бремен) сензационно изхвърли Борусия (Дортмунд) още в 1/8-финалите на турнира а Купата на Германия след победа с 3:2 у дома. Сензацията Ерлинг Холанд вкара в четвърти пореден мач за "жълто-черните", като това беше негово осмо попадение, но то не стигна за преодоляването на Вердер, който се бори за оцеляване в Бундеслигата. Постижението на норвежеца е исторически, тъй като нико друг преди него не беше успявал да отбележи осем гол в първите си четири мача в Бундеслигата.
Домакините стартираха много силно, подкрепяни от публиката на "Везерщадион". Дейви Зелке (16) и Леонардо Битенкурт (30) дадоха аванс от два чисти гола за Вердер през първото полувреме. След почивката треньорът на Борусия Люсиен Фавър пусна в игра младия норвежец Холанд, който оправда очакванията и в 67-ата минута намали резултата, след като засече във вратата отблизо едно центриране на Юлиян Брант.
Топката щеше да влезе в мрежата и без намесата на Холанд, но за по-сигурно той я чукна. Надеждите за обрат на Борусия обаче намаляха, след като косоварят Милот Рашица вкара трети гол за Вердер в 70-ата минута. 17-годишният Джовани Рейна намали на 2:3 и стана най-младият голмайстор в турнира за Купата на Германия. Младокът е син на бившия американски национал Клаудио Рейна, който го е кръстил на Джовани ван Бронкохрст, с когото са играли заедно в шотландския Рейнджърс.
До края Борусия упражни сериозен натиск, но чешкият вратар Иржи Павленка отчая нападателите в "жълто-черно" с изявите и така Вердер за втора поредна година отстрани Борусия в тази фаза на турнира.