Севиля остави Барса и Реал М да се борят за титлата (видео)

Вместо да продължи да преследва Барселона и Реал Мадрид, отборът на Севиля падна с една позиция в класирането в Примера и вече е четвърти за сметка на Хетафе. Това стана факт, след като тимът стигна само до 1:1 при домакинството си на Алавес.

Гостите се представят неубедително от началото на сезона, но тази вечер се защитаваха много добре и даже поведоха в резултата. Това се случи в 70-ата минута, когато точен беше Хоселу.

Севилци изравниха в 77-ата, когато Лукас Окампос вкара наказателен удар.

До края отбраната на Алавес не се огъна и тимът заслужено си тръгна с точка.

Дебют за домакините записа Сусо, който преди дни беше взет от Милан. Той се появи като смяна и изкара около 40 минути.