Борнемут мина пред Астън Вила (видео)

Борнемут записа втора поредна победа в Премиър лийг, след като се наложи с 2:1 над Астън Вила. Филип Билинг и Нейтън Аке бяха точни за тима на Еди Хау в края на първото полувреме, а Мбвана Самата вкара дебютното си попадение за Вила в 70-ата минута, но отборът му претърпя поражение, което го остави на точка зад днешния съперник.

Почти цяло второ полувреме Борнемут игра в намален състав заради червен картон на Джеферсон Лерма, но неговите съотборници удържаха победата и увеличиха шансовете си да се спасят от изпадане.

Въпреки победата над Брайтън в предишния кръг, Борнемут все още се намираше в опасната зона, от която се измъкна Вила след успеха срещу Уотфорд. Междувременно, отборът на Дийн Смит съумя да се класира на финала за Купата на Лигата и замина с много оптимизъм към Южния бряг.

Филип Билинг имаше проблеми с травма в гърба, но започна като титуляр за Борнемут. Атаката водеше Калъм Уилсън, подкрепян от Хари Уилсън и Райън Фрейзър. Доминик Соланке отново остана на пейката.

На вратата на Астън Вила застана Хосе Рейна, а в предни позиции бе гласувано доверие на друго ново попълнение - Мбвана Самата. Ануар Ел-Гази и Джак Грийлиш действаха най-близо до нападателя от Танзания.

Двубоят на "Виталити Стейдиъм" стартира равностойно, но постепенно домакините наложиха надмощие. В 8-ата минута Рейна спаси коварен изстрел на Билинг, а в 11-ата Дан Гослинг претендираше за дузпа, но реферът Антъни Тейлър прецени, че Тайрън Мингс не е извършил нарушение.

Вила стигна до първата си голова ситуация след половин час игра, когато гредата попречи на Джак Грийлиш да открие резултата. В 37-ата минута Гослинг върна топката с глава към Филип Билинг, който я прати в долния ляв ъгъл на вратата и вкара първия си гол за "черешките" в Премиър лийг. В края на полувремето Нейтън Аке с добавка отблизо покачи на 2:0, а Аарън Рамсдейл не позволи на Грийлиш да върне едно попадение.

В първите минути след почивката главно действащо лице беше Джеферсон Лерма. Той нацели гредата с мощен шут от далечна дистанция, а малко по-късно фулира Грийлиш, което му костваше втори жълт картон и Вила остана в намален състав.

В 63-ата минута Билинг пропиля отлична възможност да реши всичко в полза на Борнемут. В 69-ата Самата се пребори във въздуха и върна надеждите на Астън Вила. Това беше негов дебютен гол в Премиър лийг и първо попадение с глава за тима от Бирмингам през сезона.

До края на двубоя гостите от Бирмингам имаха инициативата, но не създадоха никакви сериозни положения, а дори можеха да допуснат трети гол, ако не беше пропускът на Уилсън в добавеното време.