Борнемут спря пропадането с гръмка победа над пряк конкурент в дъното (видео)

Борнемут най-накрая сложи край на ужасната си серия от 12 поредни мача без успех в Премиър лийг, 11 от които загуби. Тази вечер “Черешките” най-после се завърнаха на верния път с гръмка победа с 3:1 над един от преките си конкуренти в битката за спасение в лицето на Брайтън.

Домакините на “Виталити Стейдиъм” откриха резултата в 36-ата минута, когато една лошо изчистена топка попадна в Доминик Соланке, който веднага я подаде за Хари Уилсън, а той с прецизен удар отбеляза за 1:0.

Само пет минути по-късно резултатът бе удвоен. При едно центриране от корнер Паскал Грос действа лошо и си отбеляза автогол за 2:0.

Третият гол за домакините бе дело на Калъм Уилсън в 74-ата минута. Той получи пас на скорост и по малко куриозен начин успя да овладее топката след рикошет в крака на защитник, след което останал очи в очи с вратаря не сгреши за 3:0.

В 81-ата минута Брайтън направи загубата си малко по-почетна. Една лошо изчистена топка се озова в Аарън Муй, който със страхотен шут я заби във вратата за крайното 3:1.

Въпреки тази победа Борнемут остава под чертата на 18-ата позиция с 23 точки. Брайтън пък се намира на 15-ото място във временното класиране с 25 спечелени точки до момента.