Отборът на Астън Вила е първият финалист в турнира за Купата на лигата в Англия. Отборът от Бирмингам победи с 2:1 в изключителна драма Лестър и с общ резултат 3:2 стигна до битката за трофея на "Уембли", където ще се изправи срещу победителя в мача между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

Успехът за Вила не дойде никак лесно. Двата тима изиграха много динамичен двубой, като преди почивката Вила поведе още в 11-ата минута, след като Мат Таргет завърши добра атака и пас на Джак Грийлиш. Пред вратата на домакините беше доста горещо, а пропуски за "лисиците" направиха Келечи Ихеаначо и Джеймс Мадисън. След почивката настойчивостта на гостите се отплати в 72-ата минута, когато Лестър изравни чрез Келечи Ихеаначо.

Нигерийският нападател на "лисиците" засече центриране отляво на Харви Барнс и с лекота преодоля стража на бирмингамци. Вила издържа натиска на гостите и мачът вървеше към изпълнение на дузпи, когато в добавеното време след комбинация между резервите Махмуд Хасан - Трезеге и Ахмед Ел Мохамади се стигна до победното попадение.

До края Лестър отчаяно се опита да стигне до изравняване, но не стигна до нищо опасно. След последния съдийски сигнал феновете нахлуха на терена, за да отпразнуват с футболистите класирането на финала.