Тополи загуби в края от Лудогорец U19

Футболистите на Тополи 2010 (Тополи) започнаха предсезонната си подготовка за пролетта. В Обзор те изиграха и първата си контрола за годината с отбора на Лудогорец до 19 години. Тополци, водени от треньора Иван Найденов, започнаха силно мача и още в 5-ата минута поведоха в резултата с гол на Роберто Марков. До края на полувремето двата отбора задържаха вихреното темпо с много драматизъм и непрестанни атаки и към двете врати. Въпреки това обаче нов гол не падна и двата тима се прибраха на почивката при резултат 1:0.

В началото на втората част символичните домакини от варненското село Тополи реализираха втори гол във вратата на юношите Лудогорец. В 55-ата минута Славомир Събков изпълни прецизно и ъглов удар, от което се възползва Станислав Джамбазов с глава за 2:0. В края на мача, след 75-ата минута, младите юноши на Лудогорец взеха инициативата и се възползваха от умората на Тополи 2010. В рамките на 15 минути младите лудогорци успяха да изравнят резултата, а минути преди последния сигнал и да отбележат и победния гол за 2:3.

След контролата двата треньорски щаба останаха много доволни от показаното и споделиха, че това е много полезно за предсезонната подготовка на отборите. Следващата контрола на Тополи ще е в сряда 29.01.2020 г. от 14:00 часа срещу Спартак (Варна), като контролата ще се играе на „Спортпалас“, край морската ни столица.