Безпощаден Надал скочи във втората седмица на Australian Open

Световният №1 Рафаел Надал се класира за 1/8-финалите на Australian Open. 33-годишният левичар се справи с лекота със сънародника си Пабло Кареньо Буста в третия кръг. Шампионът от 2009 година и финалист от миналия сезон надигра поставения под №27 Кареньо Буста с 6:1, 6:2, 6:4.

Преследващият 20-а титла от “Големия шлем” Надал направи пробив още в откриващия сервис-гейм на Кареньо Буста и установи ранен контрол върху развоя на срещата. В първата част Кареньо Буста взе само един гейм, а вторият сет започна с ранен пробив за Надал, който без особени трудности поддържаше аванса си от един брейк аванс. В седмия гейм Рафа отново реализира пробив и с 6:2 затвори втората част, а в третия сет Кареньо Буста бе равностоен на именития си противник до 2:2. В петия гейм обаче Кареньо Буста загуби подаването си и това бе досатъчно на Надал, за да затвори без излишни усложения мача.

Така Надал влезе във втората седмица на турнир от “Големия шлем” за 48-и път в кариерата си. По този любопитен показател той е трети в “Оупън ерата”, като пред него са само Роджър Федерер (68), Новак Джокович (50).

“Това бе най-добрият ми мач в турнира досега, без никакво съмнение. Много съм щастлив, че съм в четвъртия кръг. Днес се справих много добре със сервиса и удрях добри форхенди по правата, а това е ключов удар за мен”, коментира доволният Надал след края на мача.

Надал се справи със сънародника си за 1 час и 38 минути, като заби 9 аса, не направи нито една двойна грешка и не даде на Кареньо Буста нито една точка за пробив.

На 1/8-финалите 12-кратният шампион на “Ролан Гарос” очаква руснака Карен Хачанов или надеждата на домакините от Австралия Ник Кирьос.