Медведев се разправи с австралиец в ден без изненади при мъжете в Мелбърн

Финалистът от US Open Даниил Медведев преодоля без никакви затруднения третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под №4 руснак не даде шанс на представителя на домакините Алексей Попирин, побеждавайки го с 6:4, 6:3, 6:2. В първия сет Медведев направи един пробив, а в другите два - по два. Руснакът не загуби нито веднъж гейм на собствен сервис и си осигури среща на 1/8-финалите с шампиона от 2014 година Стан Вавринка. Поставеният под №15 швейцарец елиминира Джон Иснър (№19) с 6:4, 4:1 и отказване на американеца.

По-рано днес място в четвъртия кръг си осигури и поставеният под №5 австриец Доминик Тийм. Той загуби сет срещу американеца Тейлър Фриц (№29), но го надигра с 6:2, 6:4, 6:7 (5), 6:4. Следващият съперник на австриеца е №10 в схемата Гаел Монфис. Французинът срази в три сета латвийския квалификант Ернестс Гулбис - 7:6 (2), 6:4, 6:3.

Поставеният под №7 Александър Зверев също продължава напред. Германецът се разправи с испанския ветеран Фернандо Вердаско с 6:2, 6:2, 6:4. Противник на Зверев на 1/8-финалите ще бъде руснакът Андрей Рубльов. Поставеният под №17 Рубльов продължава с победния си ход от началото на годината. Той има вече 11 победи този сезон и общо 15 поредни, след като надделя над белгиеца Давид Гофен (№11) с 2:6, 7:6 (3), 6:4, 7:6 (4).

Междувременно приключи и последният мач от днешната програма при дамите. №9 в схемата Кики Бертенс (Нидерландия) надви Зарина Дияс (Казахстан) с 6:2, 7:6 (3) и в следващата фаза ще се изправи срещу испанката Гарбинье Мугуруса.