Транмиър си осигури среща с Манчестър Юнайтед

Третодивизионният Транмиър си осигури среща с гранда Манчестър Юнайтед в 1/16-финалите за ФА Къп, след като елиминира финалиста от миналия сезон и представител на Премиър лийг Уотфорд след успех с 2:1 в преиграването.
Двубоят се изигра едва в четвъртък, тъй като беше отложен заради наводнен терен. Състоянието на игрището отново не беше блестящо, като големи участъци бяха покрити с пясък.
Мениджърът на Уотфорд Найджъл Пиърсън заложи на изцяло резервна формация, като нито един от титулярите срещу Астън Вила 48 часа по-рано не започна срещу Транмиър.
Емануел Монте откри за домакините в 36-ата минута, а Кайлен Хиндс изравни в 68-ата минута и мачът беше вкаран в продължение. В 104-ата минута Конър Дженингс вкара победния гол за Транмиър, който има само три дни да се подготви за мача с Манчестър Юнайтед в неделя. ФА Къп е шанс за "червените дяволи" да спечелят трофей през сезона и се очаква мениджърът Оле Гунар Солскяер да пусне най-доброто на този лош терен. В Транмиър гледат с ентусиазъм към предстоящия мач с Юнайтед, както личи от публикация на клуба в Туитър.