Сладък реванш за "червените дяволи" (видео)

С гол на Хуан Мата в 67-ата минута Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Уулвърхамптън в преиграването от третия кръг на ФА Къп. След 0:0 на "Молиню", когато "червените дяволи" дори не отправиха точен удар към вратата на "вълците", днес включването на Мата в титулярния състав се оказа отличен ход на Оле Гунар Солскяер и Юнайтед се класира за следващия кръг. Там съперник на тима ще е един измежду Уотфорд и Транмиър, които трябваше да играят вчера, но двубоят беше отложен заради наводнен терен.

Уулвърхамптън имаше своите шансове, а преди почивката гол на Педро Нето беше отменен заради засада. Груба грешка на тримата централни защитници позволи на Мата да открие резултата, а в оставащото време Юнайтед се защитаваше перфектно и заслужено продължи напред.

Юнайтед бе амбициран за реванш, след като през миналия сезон отпадна от надпреварата именно след загуба от "вълците". Макар и трудно, тимът на Солскяер постигна целта си.

В началото на настоящата кампания съперниците направиха равенство 1:1 в Премиър лийг, а ответният мач ще е след две седмици.

Домакините излязоха без най-добрия си футболист през сезона - Маркъс Рашфорд. Атаката водеше Антони Марсиал, подкрепян от Даниел Джеймс и младока Мейсън Грийнууд. От първата минута започна и Хуан Мата. Като двойка вътрешни халфове пък действаха Неманя Матич и Фред.

Нуно Еспирито Санто избра най-доброто, с което разполага. Тримата в предни позиции бяха Адама Траоре, Раул Хименес и Педро Нето, а в халфовата линия играеха Мат Дохърти, Жоао Моутиньо, Рубен Невеш и Джонатан Кастро.

Началото беше много динамично и Даниел Джеймс имаше възможност да открие резултата още в 3-ата минута. Той получи хубав извеждащ пас от Мата и се опита да заобиколи вратаря Джон Ръди, който обаче излезе навреме и спаси сигурен гол.

Последваха опасно центриране отдясно, което не завърши с удар, и добър пробив на Аарън-Уан Бисака, но отново не се стигна до попадение. Гостите отговориха с чудесна акция на Адама Траоре. Неговият пас намери Хименес, който технично се освободи в наказателното поле, но изстрелът му с левия крак не затрудни Серхио Ромеро.

В ранната фаза на двубоя защитата на "червените дяволи" допусна няколко необясними грешки и след една от тях Педро Нето прати топката във вратата, но голът му беше отменен заради игра с ръка на Хименес. Иначе всичко започна от нескопосано действие на Фред, който уцели съотборника си Матич. Така топката стигна до Хименес, но преди да подаде на Нето, мексиканецът си помогна с ръка и намесата на ВАР остави резултата непроменен.

В 20-ата минута Фред елегантно финтира защитник на гостите и шутира, но ударът му беше блокиран. Малко по-късно имаше ново неразбирателство в отбраната на Ман Юнайтед, но Виктор Линдельоф се намеси и от голлинията изчисти в корнер.

Въпреки че владееха топката в едва една трета от игровото време, "вълците" атакуваха по-опасно до почивката. В 28-ата минута обаче Юнайтед комбинира добре и Мата нанесе удар с левия крак, който накара Ръди да се намесва решително.

Домакините имаха няколко статични положения пред противниковата врата до края на полувремето, но не извлекоха никаква полза от тях. В 41-ата минута Фред изведе Даниел Джеймс, но той се забави и отново Джон Ръди спаси Уулвс.

Първата голова възможност след почивката беше в полза на Манчестър Юнайтед. Даниел Джеймс получи подаване от Брендън Уилямс и веднага стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 64-ата минута Солскяер предприе двойна смяна, като пусна на терена Рашфорд и Андреас Перейра на местата на Грийнууд и Джеймс. Само три минути по-късно "червените дяволи" излязоха напред в резултата. Изчистена топка от Хари Магуайър изненада защитата на Уулвс, а Марсиал намери спринтиращия Мата. Испанецът не беше в засада и много технично копна топката над Джон Ръди за 1:0.

Уулвърхамптън трябваше да тръгне напред в търсене на изравняване и го направи. В 82-ата минута Рубен Невеш стреля от движение, но прати топката в аут. Малко преди това Рашфорд се контузи и беше заменен от Джеси Лингард. В 86-ата минута Хименес напредна и центрира, но Гибс-Уайт не успя да засече.

В последните секунди на редовното време "вълците" поискаха дузпа за игра с ръка на Линдельоф, но нарушение нямаше. Юнайтед не допусна да бъде притиснат в края и вече мисли за следващия си мач, а той е гостуване на убедителния лидер в Премиър лийг Ливърпул.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УУЛВЪРХАМПТЪН 1:0 (0:0)