ЦСКА 1948 стартира с победа, 16-годишният талант от Левски започна като титуляр

ЦСКА 1948 надигра с 3:1 Свиленград в първата си контрола за 2020 година. Червените поведоха с 3:0 след попадения на Борис Тютюков (34), Денислав Александров (48) и Валентин Йосков (53), а Мариян Тонев вкара за домакините след час игра.

Дебют за ЦСКА 1948 направи 16-годишният Александър Георгиев, ляв бек, който пристигна от Левски.

8 ЦСКА 1948 - Свиленград

През първата част падна само един гол. Андон Гущеров стреля в 34-ата минута, топката се отби в гредата и при добавката Тютюков прониза шестия в Югоизточната Трета лига.

След почивката наставникът на червените Йордан Юруков пусна нова 11-ка, която вкара две бързи попадения. В 48-ата минута на 2:0 покачи Денислав Александров след центриране от фаул, което мина през куп от играчи и се спря в мрежата на Свиленград.

Пет минути по-късно пробив на Дани Младенов отдясно завърши с подаване към Валентин Йосков, който с шут от 11 метра заби топката под напречната греда.

Домакините стигнага до почетен гол в 60-ата минута, когато Мариян Тодоров се откъсна очи в очи с Тодоров и прехвърли вратаря на гостите за крайното 3:1.

СВИЛЕНГРАД - ЦСКА 1948 1:3