Пестелива победа на БАТЕ Борисов (видео)

БАТЕ Борисов записа първа победа от началото на сезона, след като спечели с 1:0 домакинството си на Рух Брест. Единственото попадение в мача падна още в седмата минута, когато Драгун се разписа. Тогава той засече топката с глава след ъглов удар и я прати в мрежата.

Домакините имаха предимство през цялата среща, като пропуснаха да спечелят с по-голям резултат. Съперникът им обаче също имаше своите шансове и можеше да наказаже БАТЕ за пропуските му.

След половин час игра попадение на 15-кратния шампион на страната бе отменено поради засада. В 58-ата минута Сарока от домакините стреля по диагонала, но топката се отби в гредата. Малко по-късно отново той стреля от прекрасна позиция в наказателното поле, но неточно.

Вратарят на гостите Начаев запази интригата в 69-ата минута, когато успя да отрази удар с глава на Бага. Секунди по-късно Рух пропусна златен шанс да изравни. Топката се озова в Петренко на метри от голлинията. Той успя да я насочи, но след намеса на бранител тя се удари в гредата.

БАТЕ БОРИСОВ - РУХ 1:0
1:0 - Драгун (7)