Славия отново удари БАТЕ Борисов (видео)

Славия Мозир постигна втора победа над БАТЕ Борисов в рамките на две седмици. Този път успехът бе постигнат в пъ в първи мач от полуфиналите за Купата на Беларус. Домакините от Мориз спечелиха с 1:0, а единственото попадение в мача падна в 11-ата минута и бе дело на Пантя. За БАТЕ това бе трета загуба в последните четири мача.

Домакините имаха предимство в началото на мача и като цяло доминираха през първото полувреме. Още в 11-ата минута Славия поведе. Защитата на гостите не се справи с центриране на Котляров, топката стигна до Пантя и с удар отблизо той откри резултата.

Тимът от Мозир имаше по-ясна идея как да застраши вратата на съперника и го направи още няколко пъти в първия половин час от срещата. В 18-ата минута Мелников стреля от малък ъгъл и топката за малко да мине под вратаря, но Щербицкий успя да я отклони. Стражът на БАТЕ трябваше да се намесва още 2-3 пъти в този период.

Гостите имаха шанс да изравнят в 34-ата минута, но вратарят на Славия Барановский излезе отлично и блокира Милич. В тези минути БАТЕ Борисов изравни играта и за кратко успя да натисне. До почивката обаче можеше да губи с по-голяма разлика, тъй като домакините организираха две отлични бързи атаки, но те бяха завършени със слаби удари.

Второто полувреме започна силно за гостите и в самото му начало БАТЕ пропусна добра възможност. В 52-ата минута Щербицкий пък отрази удар на Чухлей. След почивката тимът от Мозир играеше малко по-предпазливо и отстъпи инициативата на съперника, като се опитваше да стигне до втори гол на контраатака.

Постепенно Славия се дръпна много назад и БАТЕ Борисов почти през цялото време владееше топката. Гостите обаче рядко стигаха до положения. В 74-ата минута влезлият като резерва Мукам бе изведен отлично, но ударът му бе неточен. Другата по-опасна ситуация бе след ъглов удар, но като цяло Барановский нямаше много работа и домакините запазиха преднината си. В самия край Костров можеше да удвои аванса на Славия при отлична контраатака, но ударът му бе отразен от Щербицкий.

СЛАВИЯ МОЗИР - БАТЕ БОРИСОВ 1:0
1:0 - Пантя (11)