Първа победа за шампиона през новия сезон (видео)

Шампионът на Беларус Динамо (Брест) постигна първа победа през новия сезон, след като надделя с 1:0 като гост на Слуцк в двубой от втория кръг на Висшата лига на страната. Единственото попадение отбеляза Артьом Милевский в 19-ата минута.

В първия кръг Слуцк победи с 3:1 Славия Мозир в двубой, в който главният рефер отсъди 5 дузпи, като четири от тях бяха в ползва на домакините. Те бяха гарнирани и с червен картон за бранителя на Славия Игор Тимонюк. Динамо пък не успя да се справи с новака във Висшата лига Смолевичи и двата отбора завършиха 1:1.

Двубоят започна равностойно, но гостите се възползваха от едно статично положение и поведоха в резултата в 19-ата минута, когато центриране на Елис Бакай от свободен удар бе отклонено с глава от Нойок, след което Артьом Милевский довкара отблизо. След гола Слуцк опита натиск и като цяло бе по-добрият отбор, но домакините така и не успяха да нанесат нито един точен удар и трябваше да се оттеглят на почивка като изоставащи в резултата.

В 55-ата минута Динамо бе близо до това за втори път да се възползва максимално от статично положение в своя полза. Този път обаче стражът на Слуцк Панкратов демонстрира страхотен рефлекс и парира удар отблизо. Слуцк продължаваше да атакува повече, но все така не съумяваше да завърши атаките си и да регистрира точни изстрели, които да създадат работа на Павел Павлюченко. В последната минута и гредата попречи на домакините да стигнат до изравнително попадение.