В Русия първенството продължава: Динамо с първа победа в Грозни от 8 години (видео)

Руското първенство единствено от водещите в Европа проължава да се играе, въпреки разрастващата се епидемия от коронавирус. 22-ият кръг започна с атрактивен мач в Грозни, където местният Ахмат отстъпи с 2:3 на Динамо (Москва) и остана на дъното в класирането. Динамовци постигнаха първи успех като гост в столицата на Чечения от 8 години и вече са 6-и в подреждането, след като преди зимната пауза бяха малко над чертата на изпадащите.

Двубоят ще се запомни с дебютните попадения за московчани на Константин Рауш и Дмитрий Скопинцев. За тима на Кирил Новиков се разписа и Максимилиан Филип от дузпа, а за Ахмат точни бяха Одисе Роши и Денис Глушаков.

След 4 мача без победа домакините започнаха пределно мобилизирани да прекъснат лошата серия от резултати и поведоха още в началото. Хубава комбинация между Раванели и Одисе Роши изведе албанеца на добра позиция в наказателното поле и той беше безпощаден - 1:0.

Динамо отвърна с изравнително попадение в 26-ата минута. В основата на гола беше Максимилиан Филип, който заблуди, че ще стреля с левия крак, но вместо това подаде на Рауш и той от десетина метра опъна мрежата.

След почивката гостите бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до победата. В 49-ата минута капитанът на Ахмат Ризван Уциев игра с ръка в наказателното поле и Филип реализира отсъдената дузпа. Млако по-късно "бяло-сините" претендираха за още един наказателен удар, но след разглеждане на ситуацията с помощта на ВАР реферът Виталий Мешков прецени, че Андрей Семьонов не е фаулирал Николай Комличенко.

В 63-ата минута отново Комличенко внесе смут пред вратата на Евгений Городов, но стреля неточно. В 80-ата Себастиан Шимански можеше да вкара, но топката мина покрай гредата, а малко след това и Евгений Харин шутира в аут.

В 86-ата минута Скопинцев стреля от около 25 метра, а Городов закъсня с намесата си и топката влезе във вратата му. В 89-ата след кратко разбъркване Денис Глушаков се ориентира най-добре и върна интригата за последните секунди, но Динамо удържа победата.

Московчани събраха 30 точки, като изпревариха в класирането Арсенал (Тула). Ахмат има 20 точки и е на последното 16-о място заради по-лошата си голова разлика от Рубин.