Едер и Гилерме герои за Локо М срещу Ахмат (видео)

Локомотив (Москва) победи с 1:0 гостуващия Ахмат и вече е на 3-о място в класирането на руското първенство. Португалският нападател Едер вкара единствения гол в 32-ата минута, а в 85-ата вратарят Гилерме спаси дузпа, изпълнена от Фелипе Визеу. За нарушението Соломон Кверквелия получи червен картон.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на гостите, но Жоао Марио прати топката в аут след подаване на Рифат Жамалетдинов. В 21-ата минута Гжегож Криховяк стреля в гредата, а от добавката откри резултата, но голът беше отменен заради игра с ръка на поляка.

Ахмат можеше да поведе след хубава контра и удар на Максим Ненахов, но Гилерме изби в корнер. В 32-ата минута добра атака на Локомотив по десния фланг завърши с центриране на Алексей Миранчук към Едер, който овладя топката и я насочи в мрежата.

Домакините имаха и други положения до почивката, а реферът Кирил Левников не даде дузпа в тяхна полза, след като топката срещна ръката на футболист на Ахмат.

В 54-ата минута добра комбинация между Жоао Марио и Криховяк създаде напрежение в наказателното поле на гостите, но Андрей Семьонов се намеси навременно. Малко по-късно Исмаел центрира от корнер, а Денис Глушаков стигна пръв до топката, но Соломон Кверквелия подложи крак и изби.

В 85-ата минута именно Кверквелия получи червен картон, а Левников даде дузпа за Ахмат. Защитникът на Локо изби топката с ръка и спаси сигурен гол, за което беше изгонен. Гилерме обаче спаси удара от бялата точка на Фелипе Визеу и се превърна в герой за "железничарите".

Локомотив нямаше победа в предишните си 3 мача, но с днешния успех се изравни по точки с Краснодар и е на 8 зад лидера Зенит, но и двата тима имат мач по-малко от московчани.

Ахмат е един от тимовете в най-лоша форма и продължава да е в зоната на изпадащите. В Грозни се надяват да прекъснат лошата серия в следващия кръг, когато приемат Динамо (Москва).