Новият нападател на Динамо М започна с головете (видео)

Динамо (Москва) постигна първа победа след подновяването на сезона в Русия и се изкачи в горната половина на класирането. Срещу гостуващия Тамбов "бяло-сините" се наложиха с 1:0, а гола вкара Николай Комличенко в 34-ата минута. Това беше дебютно попадение за нападателя, който беше привлечен от Млада Болеслав за сериозна сума.

Комличенко още веднъж прати топката в мрежата на гостите, но след намесата на ВАР голът беше отменен.

"Щом е имало засада, значи голът правилно не е бил зачетен. Но беше малко странно, че цялото това празнуване се оказа напразно. После се постарах да се разпиша отново и този път всичко да е наред. Константин Рауш има много добър ляв крак, а и в двете ситуации ми подаде с десния", коментира след мача Комличенко.

Двубоят на "ВТБ Арена" не предложи много интересни моменти, но малко по-активната игра на динамовци им донесе заслужени три точки. До победното попадение се стигна след отлично центриране на Рауш към далечната греда и перфектен завършващ удар на Комличенко, който не остави никакви шансове на вратаря Гиорги Шелия.

Тамбов не успя да промени развоя на срещата през второто полувреме. Новаците атакуваха по-често, но им липсваше прецизност при последния пас. Поражението остави Тамбов на 12-о място в подреждането с актив от 22 точки.

Динамо събра 27 точки и вече е на 7-а позиция. В следващия кръг на столичани им предстои тежко гостуване на Ахмат.