Жуниор Мораеш поведе Шахтьор за успех във Волфсбург (видео)

Отборът на Шахтьор (Донецк) спечели с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в първа среща от 1/8-финалите в Лига Европа. Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш откри резултата в 17-ата минута. Брукс изравни в 48-ата, а Антонио донесе успеха на украинския тим в 73-ата минута. И двата тима пропуснаха по една дузпа преди почивката. Двубоят се игра пред празни трибуни заради заплахата от коронавирус.
Срещата започна с малко по-активна игра на домакините. В 17-ата минута обаче гостите откриха резултата след грешка в защитата на германския тим. Бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш скочи най-високо и реализира с глава от пет метра - 0:1. Три минути по-късно съдията изгледа на монитор видеоповторение от ситуация в наказателното поле на домакините и назначи дузпа за украинския тим заради блокиране на топката с разперена встрани ръка.
Коваленко обаче стреля безобидно от бялата точка и вратарят улови. В добавеното време на полувремето реферът назначи дузпа и за домакините след нова намеса на ВАР. Вегхорст обаче се подхлъзна при изпълнението и прати топката много, много високо.
В началото на втората част домакините стигнаха до изравняване. Брукс скочи на оърва греда от пет метра насочи в мрежата. Попадението за 1:1 падна в 48-ата минута. След него постепенно гостите от Украйна отново погледнаха към вратата на съперника. В 73-ата минута Маркос Антонио беше най-съобразителен при статично положение, възползвайки се от добавка - 1:2.