Нагелсман: Бяхме по-добри от Тотнъм и в двата мача

Наставникът на РБ Лайпциг Юлиан Нагелсман похвали футболистите си след победата у дома с 3:0 над Тотнъм в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така с общ резултат 4:0 германският тим продължи напред.
Лайпциг ликува, след като Тотнъм не оказа съпротива на реванша (видео)
"Много се радвам, че отиваме в следващия кръг и сторихме това напълно заслужено. Вкарахме четири гола и не допуснахме нито един. Бяхме по-добрият отбор от Тотнъм и в двата мача. Мисля, че в Лондон дори играхме по-добре, защото контролирахме топката.
В реванша имахме проблеми през първите 5-10 минути на всяко полувреме, но и така съм доволен, защото отборът ни е много млад. Не всичко ни е идеално, но като цяло се справихме. Класирахме се за първи път в плейофите и го направихме спокойно и без излишни нерви.
Най-важното е, че играхме своя стил и се надявам да продължим с това и в следващия кръг, а не да се нагаждаме според съперника. Който и да ни е съперник, ще се постараем да спечелим. Имаме напълно конкурентен на останалите отбор. Ще видим докъде ще стигнем", коментира младият специалист.