Ница съсече Монако в добавеното време

Ница победи Монако с 2:1 в домакинството си от 28-ия кръг в Лига 1. Домакините на "Алианц Ривиера" стигнаха до успеха с изключително драматичен обрат, а големият герой на вечерта бе Каспер Долберг, който вкара и двете попадения за своя тим. Уисам Бен Йедер даде преднина на монегаските в 32-ата минута, но датчанинът първо изравни в 59-ата минута, а след това вкара и победния гол за своя тим в 3-ата минута на добавеното време.

Монако взе преднина в мача в 32-ата минута, когато Уисам Бен Йедер бе изведен на скорост зад защитата и елегантно копна топката над вратаря за 0:1. Малко по-късно гостите можеха да удвоят преднината си но страхотен шут на Стеван Йоветич се отби от напречната греда.

Ница обаче вдигна оборотите през втората част и първо в 50-ата минута Алексис Клод Морис отправи опасен удар, но Бенжамен Лекомт отговори с прекрасно спасяване. В 59-ата минута домакините успяха да изравнят. Адам Унас прати топката остро в наказателното поле, където Каспер Долберг с глава я насочи във вратата за 1:1.

В 86-ата минута монегаските останаха с човек по-малко на терена, след като Стеван Йоветич извърши много груб фаул в глезените на съперник и получи директен червен картон. Дори и с човек по-малко гостите можеха да изтръгнат победата, но в 89-ата минута изстрел отблизо на Александър Головин се отби от гредата.

Вместо това в добавеното време на двубоя Ница вкара победен гол. Муса Ваг отправи нещо средно между удар и пас, а Каспер Долберг се включи от задна позиция, изпревари вратаря и технично чукна топката в мрежата за крайното 2:1.

С този успех Ница излезе на 6-ото място в таблицата с 41 точки. Монако пък се свлече до 9-ата позиция с 40 точки.