Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Монако изпусна победата срещу Реймс у дома

Монако не успя да победи Реймс в домакинството си от 27-ия кръг на Лига 1 на Франция. Срещата завърши 1:1, но домакините на "Луи II" могат много да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като пропуснаха куп добри положения.

Монегаските можеха да поведат още в 13-ата минута, но изстрел на Балде Кейта се отби от напречната греда.

В 29-ата минута домакините получиха малко спорна дузпа след сблъсък между Томас Фокет и Юсуф Фофана в наказателното поле, а Уисам Бен Йедер отбеляза от бялата точка за 1:0.

В 58-ата минута обаче Реймс изравни с много интересен гол на Хасан Камара, който изненада вратаря с фалцов удар по земя и прати топката в близкия ъгъл на вратата за 1:1.

До края на мача пред вратата на гостите вреше и кипеше, а вратарят Предраг Райкович се отличи с няколко важни спасявания. С пропуски се отличиха Александър Головин, Ислам Слимани и Уисам Бен Йедер, а в добавеното време удар отблизо на Стеван Йоветич се отби от гредата.

В крайна сметка обаче срещата завърши наравно, като Монако остава на 6-ата позиция с 40 точки. Реймс пък е едно място по-надолу с 38 точки.