Свободното пропадане на Тулуза продължава

Отборът на Тулуза продължава свободното си пропадане към Лига 2 на Франция. Тази вечер възпитаниците на Денис Занко допуснаха 6-а поредна загуба в гостуването си на Дижон. Домакините на стадион "Мунисипал Гастон Жерар" се наложиха с 2:1, като това бе ценен успех за тях в битката за оцеляване.

Двата тима си размениха два бързи гола в края на първото полувреме. Дижон откри резултата в 40-ата минута, когато Фредерик Самаритано центрира отдясно и Хамза Мендил от воле вкара красив гол за 1:0.

Само минута по-късно Тулуза изравни. Гостите организираха страхотна атака на скорост, топката стигна до Куентин Бойсгар, който с помощта на гредата отбеляза за 1:1.

В 53-ата минута обаче домакините стигнаха до втори гол, който се оказа и победен. При едно разбъркване в наказателното поле Наиф Агер се оказа най-съобразителен и успя да стреля във вратата и да вкара за крайното 2:1.

Така Дижон събра актив от 30 точки и излезе на 16-ото място във временното класиране. Тулуза пък остава на дъното с едва 13 точки и все по-илюцорни надежди за спасение.