Непоколебимият Верстапен триумфира в Маями

Световният шампион Макс Верстапен спечели своята трета победа от началото на сезон 2023 във Формула 1, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Маями. Пилотът на Ред Бул потегли от деветото място на стартовата решетка след грешката си в квалификацията вчера, но още до средата на 15-та от 57 обиколки се изкачи до втората позиция зад съотборника си Серхио Перес. Мексиканецът стартира от полпозишън, но просто нямаше темпо да се пребори с Верстапен. В крайна сметка световният шампион спечели с аванс от 5,3 секунди пред Перес, а подиума допълни Фернандо Алонсо, за когото това е четвърто качване на почетната стълбичка от началото на сезона. С победа си днес Верстапен увеличи своя аванс на върха в генералното класиране във Формула 1 на 14 точки. Нидерландецът е начело с актив от 119 пункта, втори със 105 е Серхио Перес, а тройката с пасив от 44 точки допълва Алонсо.