Реал Сосиедад - Барселона 1:1

Стадион "Аноета" отново се оказа доста неприятно място за Барселона. Каталунците в седмо поредно гостуване не успяха да се доберат до победата срещу домакините от Реал Сосиедад и нямат успех тук от 2007 година насам. Тази вечер мачът завърши 1:1, но баските могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, особено като се има предвид, че техен редовен гол не бе зачетен. Вилиан Жозе откри резултата в мача в полза на Реал в 53-ата минута, а Лионел Меси спаси честта на гостите, като възстанови равенството в 59-ата минута и този резултат се запази и до края на двубоя.

Съдия: Хил Мансано Стадион: "Аноета" Реал Сосиедад 1:1 Барселона Голмайстори 53' Вилиан Жозе Лионел Меси 59' Състав Херонимо Руи   Марк-Андре тер Стеген Раул Навас   Жерард Пике Карлос Мартинес   Хавиер Масчерано Иниго Мартинес   Жорди Алба Юри Берчиче   Сержи Роберто Давид Сурутуса   Серхио Бускетс 72’ Чаби Прието   Иван Ракитич 45’ Асиер Ияраменди   Андре Гомеш Карлос Вела   Лионел Меси 75’ Вилиан Жозе   Луис Суарес 85’ Микел Оярсабал   Неймар Смени 72’ Серхио Каналес   Денис Суарес 45’ 85’ Естебан Гранеро   75’ Хуанми