Алавес - Реал (Мадрид) 1:4

Отборът на Реал Мадрид победи с 4:1 Алавес в тежко гостуване от десетия кръг на Примера. Баските вкараха в седмата минута чрез Дейверсон, но дузпа в 17-ата минута, реализирана от Кристиано Роналдо, изравни резултата. Роналдо вкара още две попадения (33 и 88), а пропусна и дузпа. Преди този кръг португалецът имаше само два гола в шампионата. Алваро Мората вкара за пореден път след поява като резерва. Под погледа на селекционера на Испания Хулен Лопетеги срещата във Витория беше интригуваща почти до нейния край. С победата "белите" запазиха първото си място.Алавес - Реал (Мадрид) 1:4

Съдия: Санчес Мартинес Стадион: "Мендисороса" Алавес 1:4 Реал Мадрид Голмайстори 7' Дейверсон Кристиано Роналдо 17' Кристиано Роналдо 33' Алваро Мората 84' Кристиано Роналдо 88' Състав Фернандо Пачеко   Кейлор Навас Алексис Руано   Пепе 24’ Кико Фемения   Марсело Раул Гарсия   Рафаел Варан Зухаир Федал   Данило Тео Ернандес   Гарет Бейл Виктор Камараса   Тони Кроос 67’ Едгар Мендес   Иско 62’ Ману Алехандро Гарсия   Матео Ковачич 83’ Дани Торес   Кристиано Роналдо Дейверсон   Карим Бензема 67’ Смени 62’ Ненад Кръстичич   Начо Фернандес 24’ 67’ Александър Катай   Алваро Мората 67’ 83’ Кристиан Сантос