Реал на косъм от знаменит провал в Полша (видео)

Легия (Варшава) и Реал Мадрид си спретнаха голово шоу в Полша, което завърши 3:3. Испанците доминираха тотално през първото полувреме и поведоха с 2:0 след голове на Бейл, който се разписа още в първата минута, и Карим Бензема. Домакините се върнаха в мача след страхотен гол на Оджиджа малко преди почивката и стигнаха до изравняване в 58-ата минута с попадение на Радович.

Седем минути преди края Мулин изведе Легия за 3:2 и поляците виждаха знаменита победа след страхотен обрат, но в 85-ата минута Ковачич изравни. В самия край пък влезлият като резерва Лукас Васкес удари гредата. За съжаление великолепните изпълнения на терена бяха гледани само по телевизията, тъй като поляците бяха наказани и срещата се игра при закрити врати.

Така Реал, който е в серия от 27 поредни мача във всички турнири без загуба, не успя да спечели и второто си гостуване в група F. "Белият балет" вече изостава на две точки от Борусия (Дортмунд) и докато класирането му за следващата фаза е почти гарантирано, то първото място в групата може да се изплъзне. За Легия пък това бе първа спечелена точка.

Преди двубой се очакваше Зинедин Зидан да направи избор между Карим Бензема и Алваро Мората за върха на атаката. Той обаче изненадващо избра да пусне и двамата в стартовия състав. В комбинация с Кристиано Роналдо и Гарет Бейл схемата на тима бе изключително офанзивна. Докато това не бе особен фактор през първото полувреме, когато домакините играха страхливо и бяха подредени много дълбоко в собствената си половина, след почивката поляците се възползваха от пространствата.

Реал Мадрид имаше нужда от една минута игра във Варшава, за да открие резултата. Още не бяха изтекли 60 секунди, когато Гарет Бейл се разписа след великолепен удар от воле. "Кралете" имаха огромно преимущество и Легия на няколко пъти се размина като по чудо с второ попадение. При една от ситуациите два пъти поред разбъркване в наказателното поле не доведе до гол след поредица от опити на Бейл, Роналдо и Бензема да пратят топката в мрежата. Това обаче се случи в 35-ата минута, когато дълга поредица от подавания на играчите на Реал Ковачич изведе прекрасно Бейл сам срещу вратаря на домакините. Уелската звезда обаче не стреля, а намери Бензема, който насочи топката в мрежата за 0:2.

Когато изглеждаше, че отборът на Зидан ще се отегли с комфортен аванс, а поляците с идеи как да загубят с по-малко, Легия стигна до гол. Пет минути преди почивката Оджиджа се разписа след блестящ удар. Той получи топката пред наказателното поле, запази я и със страхотен шут я прати в горния десен ъгъл.

Реал продължи да доминира и да създава положения и след почивката. Фактът, че не се възползваше от положенията си, остави интригата и в 58-ата минута поляците стигнаха до изненадващо изравняване. Радович бе оставен да напредне към наказателното поле и с диагонален удар изненада Кейлор Навас.

Испанците натиснаха и Кристиано Роналдо на няколко пъти стреля към вратата. Португалската звезда нямаше ден, като пропусна възможностите си. Негови удари с глава минаха встрани от целта, а при великолепна възможност от фаул също не успя да се възползва. Реал обаче бе изнесен много в предни позиции и това оставяше пространства за контраатаки.

Играчите на Легия бяха по-уверени след почивката и се опитваха да се възползват от това. Така се стигна до 83-ата минута Мулин завърши една от бързите атака и направи резултата 3:2. Радостта на опляците обаче бе много кратка, тъй като две минути по-късно Ковачич изравни. Той получи подаване от Карвахал и с прецизен удар понамали притесненията на Зидан, който гледаше невярващо от скамейката. До края на срещата положенията продължиха да се редят пред двете врати, а в 93-ата минута удар на Лукас Васкес разтресе горната греда.

ЛЕГИЯ - РЕАЛ М 3:3