Хъл Сити - Стоук Сити 0:2

Хъл Сити - Стоук Сити 0:2Отборът на Стоук Сити победи с 2:0 Хъл Сити в мач от деветия кръг на Премиър лийг. В герой за “грънчарите” се преъврна Джердан Шакири, който отбеляза и двата гола за успеха. Швейцарският национал откри резултата в 26-ата минута с отличен удар извън накзателното поле, който не остави никакви шансове на Дейвид Маршал. В началото на втората част пък отново той изпълни перфектно пряк-свободен удар и удвои. До края на мача домакините можеха да стигнат поне до намаляване на резултата, но Райън Мейсън и Уил Кийн пропуснаха. Така гостите се поздравиха със заслужен успех далеч от дома.

Премиър лийг Съдия: Кевин Френд" Стадион: "Кей Ком Стейдиъм" Хъл Сити 0:2 Стоук Сити Голмайстори Джердан Шакири 26' Джердан Шакири 50' Състав Дейвид Маршал   Лий Грант Къртис Дейвис   Фил Бардсли Майкъл Доусън   Райън Шоукрос 68’ Том Хъдълстоун   Джеф Камерън 55’ Дейвид Мейлер   Ерик Питерс Ахмед Елмохамади   Бруно Мартинс Инди Джейк Ливърмор   Глен Уилън 68’ Уил Кийн   Джо Алън Робърт Снодграс   Джердан Шакири Райън Мейсън   Марко Арнаутович Сам Клукас   Вилфред Бони 72’ Смени 68’ Хари Магуайър   Маме Бирам Диуф 72’ 55’ Абел Ернандес   68’ Адама Диоманде