Вилфред Бони се разправи с бившия си отбор (видео)

Първите голове на Вилфред Бони за Стоук Сити дойдоха точно навреме, за да донесат победата на "грънчарите" срещу бившия му тим Суонзи с 3:1. Нападателят от Кот Д'Ивоар се разписа на два пъти и зарадва мениджъра Марк Хюз, който не спира да разчита на него. Третият пореден успех на Стоук изкачи отбора до 12-ото място в класирането, докато Суонзи продължава да ниже слаби резултати и е на предпоследната 19-а позиция, а столът на Боб Брадли се клати все по-сериозно.

В основата на победата на Стоук беше друг бивш играч на "лебедите" - Джо Алън. Уелският национал асистира за две от попаденията. Още във 2-ата минута той центрира към Бони и таранът сложи край на серията си от 23 мача без гол. Гостите обаче отвърнаха на удара много скоро и Уейн Раутлидж изравни с глава, възползвайки се от подаване на Гилфи Сигурдсон.
Въпреки че още преди почивката Джердан Шакири се контузи и бе заменен, Стоук се пребори за трите точки. Влезлият вместо швейцарската звезда Рамадан Соби имаше ключова роля за победата. В 55-ата минута негово остро центриране завари неподготвен Алфо Моусън и той си вкара автогол. Суонзи беше близо до ново изравняване, но в ситуация двама на двама Раутлидж не можа да намери непокрития Фернандо Йоренте.

В 73-ата минута домакините разиграха красива атака, завършила с точен изстрел на Бони. Марко Арнаутович намери Джо Алън, чийто удар беше спасен от Лукаш Фабиански, но Алън веднага върна топката към Бони и той опъна мрежата с глава. До края Суонзи претендираше за дузпа за нарушение на Ерик Питерс срещу Раутлидж и реферът Майкъл Оливър първоначално посочи бялата точка, но след това промени решението си и отсъди фаул на границата на наказателното поле.