Лестър - Саутхамптън 0:0

Проблемите на шампиона Лестър в първенството продължават. Тимът на Клаудио Раниери не успя да вкара гол в домакинството на Саутхамптън и срещата завърши 0:0. "Лисиците" можеха да губят през първото полувреме, като на три пъти Чарли Остин се размина с попадение след два удара с глава и шут, след който топката се удари в гредата. След почивката отново Остин бе изведен на добра позиция, но опитът му да прехвърли Шмайхел бе неуспешен.Лестър - Саутхамптън 0:0

Съдия: Мартин Аткинсън Стадион: "Кинг Пауър Стейдиъм" Лестър 0:0 Саутхамптън Състав Каспер Шмайхел   Фрейзър Форстър Дани Симпсън   Райън Бертранд Кристиан Фукс   Жозе Фонте Роберт Хут   Седрик Соарес 27’ Уес Морган   Вирджил ван Дайк Даниел Амарти   Ориол Ромеу 66’ Марк Олбрайтън   Стивън Дейвис Даниел Дринкуотър   Пиер-Емил Хьойберг Риад Марез   Нейтън Редмънд 66’ Джейми Варди   Душан Тадич 71’ 78’ Ислам Слимани   Чарли Остин 83’ Смени 66’ Демарай Грей   Куко Мартина 27’ 66’ Шинджи Оказаки   Джеймс Уорд-Праус 83’ 78’ Леонардо Уйоа   Шейн Лонг 71’